Svarīgākais par pareizu zobu higiēnu

Mēs visi zinām, ka zobi ir jātīra. Un to arī darām. Tomēr pilnvērtīga un pareiza zobu kopšana ir daudz kas vairāk par zobu tīrīšanu ar zobu suku un pastu. Skaistus un veselīgus zobus visa mūža garumā varēsiet saglabāt, ja ievērosiet visus pareizas zobu kopšanas likumus un padarīsiet tos par saviem ikdienas ieradumiem.

Regulāra un pareiza tīrīšana ar zobu suku

Vai ar pilnu pārliecību varat apgalvot, ka katru dienu iztīrāt zobus gan no rīta, gan vakarā? Kā arī vienmēr to darāt vismaz trīs minūtes? Diemžēl liela daļa cilvēku pret šo pašu elementārāko zobu kopšanas procesu izturas nevērīgi. Bieži vien no rīta vai vakarā zobus aizmirstas iztīrīt. Kā arī laiks, kas tiek veltīts zobu tīrīšanas procesam, ir daudz īsāks par speciālistu rekomendētajām trīs minūtēm.

Vēl ir arī tāds aspekts kā pareiza zobu tīrīšanas tehnika. Tai vajadzētu būt virzienā projām no smaganām, turot birstīti nedaudz ieslīpi. Tā jānotīra visu zobu virsma gan no iekšpuses, gan ārpuses (vismaz 7 kustības katrā vietā), pēc tam notīrot arī zobu kožamo virsmu.

Zobu diegošana

Zobus ik dienu diego salīdzinoši maz cilvēku, tomēr arī šis solis ir ļoti būtisks, lai saglabātu labu zobu veselību un izvairītos no bojājumiem. Zobu diegs ļauj iztīrīt zobu starpas un grūti pieejamās vietas. Zobi būtu jādiego pēc katras tīrīšanas – gan no rīta, gan vakarā.

Zobu higiēnista apmeklēšana

Zobu higiēnists vismaz reizi gadā ir jāapmeklē ikvienam cilvēkam jau kopš pirmsskolas vecuma, kad izaugusi daļa piena zobu. Zobu higiēnists mutē veic tādu kā ģenerāltīrīšanu un atbrīvo no mīkstā un cietā aplikuma grūtāk pieejamās vietas. Tas mazina iespēju, ka zobi sāks bojāties, uzlabo zobu krāsu, mazina sliktas elpas problēmas un arī ievērojami atvieglo zobārsta darbu, jo viņš labāk var pamanīt pat niecīgus bojājumus zobu virsmā. Vislabāk vizīti pie zobu higiēnista plānot neilgi pirms vizītes pie zobārsta.

Par to, kāpēc jāapmeklē zobu higiēnists, varat izlasīt arī šajā rakstā:

http://valmiera.pilseta24.lv/zina?slug=butiskakie-iemesli-kapec-regulari-jaapmekle-zobu-higienists-09749daea0/1841965.

Regulāras vizītes pie zobārsta

Cik bieži jūs apmeklējat zobārstu? Tikai tad, kad kaut kas sāp vai ir acīmredzamas problēmas? Jā, tā diemžēl dara daudzi. Tomēr pareizi būtu zobārstu apmeklēt regulāri arī profilaktiskos nolūkos. Tādā veidā iespējams izvairīties no nopietnākas zobu labošanas, zobu zaudēšanas un lielām izmaksām. Profilaktiskās pārbaudēs, ko vajadzētu veikt 1-2 reizes gadā, zobārsts var novērst bojājumus jau pašā sākumā, neļaujot zobam bojāties tālāk.

Zobiem draudzīgi ēšanas paradumi

Tāpat jāatceras, ka visi dzīvesveida paradumi zināmā mērā ietekmē arī zobu veselību. Visvairāk to ietekmē ēšanas paradumi – kādus produktus izvēlamies, kāds ir maltīšu režīms. Piemēram, našķēšanās starp ēdienreizēm, saldināto dzērienu, cukura, balto miltu pārmērīga lietošana nelabvēlīgi ietekmē zobu veselību un var veicināt kariesa veidošanos. Īpaši nelabvēlīgi tas ietekmē tieši mazu bērnu zobus, jo piena zobi ir daudz jutīgāki un ātrāk bojājas, tāpēc labi uztura paradumi ģimenē ir ļoti būtiski.