6 veidi, kā stiprināt emocionālo saikni ar bērnu

vecāki guļot gultā kopā ar meitu skatās planšetē

Bērna personības veidošanos un arī to, kādi būs bērna panākumi, nosaka vecāki — gan viņu iedotais ģenētiskais materiāls, gan sociālie un emocionālie apstākļi, kādos bērns aug. It īpaši tas attiecas uz laiku no dzimšanas līdz skolas vecumam, jo šajā periodā noformējas visi bērna pamati personībai, domāšanai, arī dažādas reakcijas, trauksmes.

Šajā laikā bērniem ir svarīgi saņemt daudz mīlestības no vecākiem. Tieši šī emocionāla saikne, kas ielikta dzīves pirmajos gados, sniedz bērnam drošību visai dzīvei, pārliecību, ka viņš var tikt galā ar visu, jo aiz viņa stāv neredzama, bet sajūtama mīlestības siena, ko radījuši vecāki, — tā viņu sargā.

Ir neskaitāmi daudz veidu, kā stiprināt savas attiecības ar bērniem, kā izpaust savu mīlestību un palīdzēt bērniem augt par emocionāli veseliem cilvēkiem, kur nejūtas vientuļi un pamesti, kas ir mūsdienās liela problēma.

Iedvesmai piedāvājam vismaz 6 idejas, kā uzlabot attiecības ar bērniem.

 

  • Pārrunājiet dienas notikumus

 

Bērnam ir patīkami just, ka jūs interesējaties par viņa ikdienu, notikumiem, emocijām. Veltiet kaut vai dažas minūtes, lai pēc bērnudārza vai skolas pārrunātu dienas notikumus. Uzklausiet bērnu, kā arī paši varat īsi pastāstīt, kā jums šodien gāja.

 

  • Ejiet uz “randiņiem” ar bērnu

 

Randiņi nav domāti tikai pieaugušajiem. Ja jums ir vairāki bērni, tad katram vismaz reizi mēnesī veltiet īpašu laiku divatā. Plānojiet randiņu, kas patiks tieši šim bērnam, saskanēs ar viņa interesēm un personību. Ticiet, bērni būs sajūsmā!

 

  • Spēlējiet spēles ar bērnu

 

Galda spēles un puzles ir lieliska brīvā laika nodarbe bērniem. Kāpēc gan neiesaistīties? Kaut vai dažas minūtes sava laika veltiet, lai kopā ar bērnu izspēlētu galda spēli vai saliktu puzli. Tas ir sīkums, bet ilgtermiņā šādi mirkļi bērnam ir ļoti būtiski.

 

  • Iesaistiet bērnu maltīšu gatavošanā

 

Bērni daudz labprātāk iesaistās mājsaimniecības darbos, ja vecāki to ļauj darīt jau mazotnē. Kā arī tādā veidā viņi mācās prasmes, ko vēlāk varēs paši dzīvē izmantot. Tas arī veicinās patstāvību un pārliecību par saviem spēkiem.

 

  • Jautājiet bērna viedokli, respektējiet to

 

Bērna viedoklis ir svarīgs, viņa domas ir būtiskas — parādiet to ik dienu. Pajautājiet viņa viedokli par kādu lietu, kas skar visu ģimeni vai tikai viņu. Bērns jutīsies cienīts, redzēs, ka viņa viedoklis drīkst būt atšķirīgs, bet vienalga pret to ar cieņu izturas.

 

  • Biežāk apskaujiet bērnu

 

Tā noteikti ir vislabākā lieta, ko ikviens var darīt jebkurās attiecībās. Apskaušanās bērnam ir ļoti būtiska. Fiziskais kontakts veicina nervu sistēmas nobriešanu, stabilitāti. Bērns labāk tiks galā ar stresu, mazināsies trauksme, viņš jutīs, ka vecāki ir viņa drošā zona.