Radošas personas brīvība — kā to īstenot

radoša persona

Radošo profesiju pārstāvjiem ir sarežģīti ilgstoši strādāt darba vietā un vidē, kur ir strikts režīms, noteikumi, jābūt no deviņiem līdz pieciem, pusdienlaiks vienā un tajā pašā laikā. Tas agri vai vēlu sāk nogalināt radošo garu. Tāpēc daudzi radošo profesiju pārstāvji izmanto mūsdienīgās darba vides iespējas un aprīkojumu, lai pielāgotu darba apstākļus savām vajadzībām, emocionālajam stāvoklim un radošajam darbam nepieciešamajam procesam.

Tālāk minēsim dažas idejas, kas arī tev var palīdzēt, lai strādātu vēl labāk, produktīvāk un tieši tā, lai domas lidojumu nekas netraucētu.

 

  • Darbs attālināti

 

Arvien izplatītāka radošajās profesijās kļūst strādāšana attālināti. Tu vari strādāt no jebkuras pasaules vietas, vajadzīgs tikai internets un atbilstošs tehnoloģiskais nodrošinājums. Var izmantot tiešsaistes dokumentus, ko var reizē izmantot ar citiem kolēģiem, var sazvanīties, sarakstīties, piedalīties video konferencēs utt. Tehnoloģijas nodrošina ar visu nepieciešamo, lai sekmīgi strādātu gan no mājām, gan laukiem, gan citas valsts. Atliek izvēlēties sev patīkamāko un ērtāko vidi, lai darbs veiktos tā, kā nepieciešams.

 

  • Kopstrādes telpas

 

Vēl viena iespēja, kas arī Latvijā ieguvusi patiešām lielu atsaucību, ir kopstrādes telpas. Tās ir labiekārtotas darba vietas, ko var izmantot dažādu profesiju pārstāvji, kuriem nav sava biroja, kuri neīrē telpas, sniedz pakalpojumus, varbūt nav nepieciešams birojs visu laiku, varbūt tas vajadzīgs tikai kāda projekta laikā. Tādā veidā var ātri iegūt jau gatavu un ļoti demokrātisku darba vidi. Kopstrādes telpas ierīkotas dažādās pilsētās, atvieglojot radošo profesiju pārstāvju darbu.

 

  • Brīvība un mobilitāte, ko sniedz auto

 

Radošam cilvēkam no rīta var rasties vēlme šodien strādāt jūras krastā, varbūt nepieciešams ātri nokļūt jekādā objektā, satikties ar klientiem. Brīvība un mobilitāte, ko sniedz automašīna un autovadītāja apliecība, ir ļoti būtiska. Tāpēc autoskolas apmeklēšana ir laba doma. Atliek tikai izpētīt, kur pieejamas autoskolas Rīgas centrā vai citā ērta vietā, un sākt mācības, lai iegūtu pārvietošanās brīvību.

 

  • Pats sev priekšnieks jeb freelance darbs

 

Radošiem cilvēkiem ātri apnīk vienveidīgs darbs, tas nesniedz gandarījumu un neļauj piepildīt savas ambīcijas. Tāpēc radošie nereti izvēlas strādāt freelance statusā. Tas nozīmē, ka viņi paši ir sev priekšnieki, paši lemj, ar ko sadarboties, kad un kur strādāt. Viņi paši organizē savu grāmatvedību, plāno finanses un nodrošina sev iespēju strādāt dinamiski un dažādos projektos.