Māja — no pamatiem līdz skurstenim

Lai uzceltu māju, vajag naudu, laiku, pacietību un arī zināšanas. Zināšanas ne tikai par būvniecību, bet arī arhitektūru, dizainu, komunikācijām un citām lietām, kas ir aktuālas, lai māja būtu pilnībā gatava dzīvošanai. Tāpēc tad, kad tiek celta māja, nākas piesaistīt dažādus speciālistus.

Protams, ka var mēģināt kaut ko darīt pašu rokām, meklēt informāciju, skatīties pamācības, tomēr tas nedos garantiju par vēlamo rezultātu un tā kvalitāti. Pieaicinot speciālistus un izstāstot viņiem savas vēlmes, var sagaidīt kvalitatīvu un atbilstošu rezultātu (vairumā gadījumu).

  • Kādu mājas projektu izvēlēties?

Pirmais lielais uzdevums ir izstrādāt mājas projektu. Vislabāk to darīt sadarbībā ar kvalificētu arhitektu. Mājas var uzcelt visdažādākās, bet ir svarīgi izdomāt, kāda māja ir nepieciešama jums, cik tai jābūt lielai, kādam jābūt tās plānojumam. Lai to saprastu, ir jāskatās uz cilvēkiem, kuri šajā mājā dzīvos.

Ja bērni ir mazi, ja plānojat vēl bērnus, tad noteikti jādomā par iespējamo plašāko ģimenes variantu un jāskatās, lai visiem pietiktu vietas arī tad, kad bērni būs pusaudži un gribēs katrs savu stūrīti. Ja mēdzat strādat no mājām, ir vērts padomāt par kabinetu, arī virtuves zona jāpielāgo ģimenes vajadzībām. Tāpat aktuāls ir jautājums — izvēlēties viena vai vairāku stāvu māju. Ir daudz un dažādu aspektu, ko apspriest ar arhitektu, kurš izveidos jūsu vēlmēm un vajadzībām piemērotu projektu.

  • Fundamentāls jautājums — apkure

Domājot par mājas projektu, uzreiz jādomā arī par kādu svarīgu jautājumu, kas ietekmēs dzīvi jaunajā mājā. Jāizvēlas, kāda veida apkure būs ēkā. Ir iespējami dažādi risinājumi. Var izvēlēties gāzes, granulu vai malkas katlu, var uzstādīt zemes siltumsūkni. Iespējas ir dažādas. Izvērtējot dažādus kritērijus, jāizvēlas piemērots risinājums. Izlemjot par labu kādam no apkures katliem, jāpadomā, lai ēkā būtu uzstādīti kvalitatīvi un piemēroti dūmvadi.

Modernajiem apkures katliem piemēroti un ērti uzstādāmi ir nerūsējošā tērauda dūmvadi. Šie dūmvadi ir izturīgi pat ļoti augstās temperatūrās, tos ir viegli samontēt un uzstādīt, kā arī to cenas ir pieejamas — http://www.rgj.lv/lat/cenas/.

  • Mājas interjera izveide — aizraujošs un atbildīgs process

Kad būvniecības darbi ir paveikti un var ķerties pie iekšdarbiem, sākas patīkamākais process, bet tas reizē ir arī atbildīgs, jo izvēlēsieties to, kādā interjerā dzīvosiet. Lai gan kaut nedaudz mākslinieciska sajūta ir daudziem cilvēkiem, tāpēc mājokli iekārtot droši vien varētu mēģināt paši, tomēr daudz baudāmāku rezultātu varēsiet iegūt, ja vismaz uz konsultācijām piesaistīsiet interjera dizaineru. Ir dažādi knifi, kas viņiem zināmi, lai telpas iegūtu tiešām modernu un harmonisku izskatu.

Ko ņemt vērā, veidojot interjeru?

Izvēloties krāsas, materiālus, mēbeles un citus elementus, noteikti jādomā par tādām īpašībām kā kvalitāte, viegla kopšana, izturība, ilgmūžība, saskaņotība un harmonija. Interjeru mājā iesaka veidot tādu, lai tas jau pēc neilga laika neapniktu.

Tā var notikt, ja izvēlas pārāk košus un ekstravagantus risinājumus. Tie var nomākt un radīt trauksmi. Harmoniskas krāsas ir daudz labāks risinājums. Tādu interjeru var pēc vajadzības vieglāk izmainīt, ieviest kādus jaunus elementus, pārvietot mēbeles vai kaut vai pārkrāsot sienas un nomainīt tapetes.

Ja mājās ir mazi bērni, tad droši vien ir prātīgi interjeru veidot tādu, lai tas būtu pēc iespējas drošāks un vieglāk kopjams. Bērni ir zinātkāri, kustīgi, viņi pārbaudīs visu, arī mēģinās kaut ko sabojāt. Tāpēc, lai aiztaupītu kreņķus gan sev, gan viņiem, labāk, lai ir mazāk bīstamo zonu, labāk jau laikus padomāt par tādu plānojumu, kas mazinās traumu iespējamību. Jo mājā taču dzīvo vairāki cilvēki, tāpēc jāpadomā, kā izveidot visiem piemērotu vidi, lai visi justos ērti un patīkami, jo tā taču ir ģimenes māja.