Izvēlos ne tikai labu dizainu, bet arī kvalitāti

dizains

Man patīk, ja man apkārt ir ne tikai skaistas, bet arī kvalitatīvas lietas. Tāpēc man preču izvēlē būtisks ir ne tikai laba dizaina kritējis, bet arī kvalitāte. Tas attiecas uz visām preču grupām — elektroniku, sadzīves precēm, mēbelem, apaviem, apģērbu un aksesuāriem. Tāpēc reti kaut ko pērku steigā, es meklēju rūpīgi, izpētu piedāvājumus, atsauksmes, preču izcelsmi un sastāvu. Tikai tad izlemju, kurš produkts man patiešām ir nepieciešams. Ja nav pārliecības, tad pagaidām labāk nepērku nemaz.

Kā zināt, kas ir kvalitatīvs?

Tas ir sarežģīts jautājums, uz kuru ne vienmēr var gūt precīzu atbildi. Arī es savas kvalitatīvās lietas esmu atklājusi gan neveiksmju, gan eksperimentu ceļā. Dažreiz ir trāpījies ar pirmo mēģinājumu uziet tiešām labas lietas.

Tomēr tad, kad meklēju jaunu preci kādā vēl nepārbaudītā segmentā, tad es lasu atsauksmes, izvērtēju tās, skatos, ko iesaka zinoši cilvēki, kuru viedoklim es uzticos. Tad izpētu tās preces, kas šādā veidā nonāk manā redzeslokā. Ja ir iespēja, katru preci arī aptaustu, izmēģinu, bet ne vienmēr tas izdodas, jo gadās, ka preces ir jāsūta no ārzemēm. Tad es uzticos pārbaudītiem zīmoliem, kuru kvalitāte jau ir vispārzināma.

Tomēr mani interesē arī preču ražošanas un ieguves ētiskie aspekti, piemēram apģērba, pārtikas un citas ražošanas industrijas, kurās ir daudz ēnas pušu. Cenšos priekšroku dot godīgās tirdzniecības produktiem, arī tiem, kuri nav saistīti ar izmēģinājumiem uz dzīvniekiem, bērnu nodarbinātību un trešās pasaules valstu lētā darbaspēka izmantošanu. Protams, ka nevienmēr tas izdodas, tāpēc šajā ziņā vienmēr ir iespēja tiekties uz labāku rezultātu.

Kvalitāte ir arī drošība

Kvalitatīvas preces ir arī iespēja, kā parūpēties par to, lai apkārtējā vide ir gan ērta, gan droša. Piemēram, mājā man patīk, ja ir uzticama sadzīves un elektro tehnika. Tas ir parocīgi, funkcionāli un arī droši, jo tomēr tā ir pieslēgta elektrotīklam, kas ir potenciāli bīstams elements, ja ir savienots ar nekvalitatīvu vai bojātu iekārtu. Kvalitatīvus izvēlos arī mājas drošības risinājumus. Ir uzstādīti izturīgi vārti un žogs. Mana izvēle bija automātiskie vārti no Ripo Baltic, par kuru produkcijas kvalitāti jau biju pārliecinājusies citā sakarā.

Kvalitāte vienmēr ir izdevīgāka

Arī no finansiālā aspekta, pērkot skaistas, kvalitatīvas un funkcionālas lietas, ir tikai ieguvumi, jo šīs lietas kalpo tiešām ilgus gadus, tās nezaudē savu labo izskatu un funkcionalitāti. Ilgtermiņā šādi izdevumi par dārgākām un kvalitatīvākām precēm tiešām atmaksājas. Ja es nopērku apģērbu, kurš ir labi kombinējams, vienmēr aktuālā dizainā un ļoti labā kvalitātē, tad varu to izmantot pat desmit gadus.

Lētās drēbes ir zaudējušas savu izskatu jau pēc dažām mazgāšanas reizēm un nākamajā sezonā jau izgājušas no modes. Un atkal ir jāpērk kaut kas jauns. Un tā katru sezonu. Tas pats ir arī ar apaviem. Man ir labi zābaki un kurpes, kas kalpo jau piecus un vairāk gadus, bet izskatās kā jaunas. Jā, to sākumcena bija vairāki simti eiro, bet es sagaidīju, kad tās pieejams par akcijas cenu. Un tad tas sanāca tiešām izdevīgs pirkums.

Labāk mazāk, bet skaistu un kvalitatīvu

Pievēršanās minimālistiskam dzīvesveidam man iemācījusi novērtēt tiešām labu un oriģinālu dizainu, katras lietas patieso vērtību. Labāk izvēlos savā dzīves un darba telpā dažas skaistas un tiešām iedvesmojošas lietas, nevis visu pieblīvēju ar lētiem krāmiem. Tādā veidā arī ir daudz vieglāk dzīvot, ja nav lieku mantu, tās neapgrūtina un nenomāc. Un arī uzkopšana ir ļoti vienkārša. Sakārtot telpu var dažu minūšu laikā, atliek tikai noslaucīt putekļus no dažam virsmām, izmazgāt grīdu un salikt tās nedaudzās lietas katru savā vietā.