Telpas un mēbeles

telpas

Ir daudz runāts par pagalmu un dārzu iekārtošanu un izkopšanu, par celtniecību un dažādiem atsevišķu telpu dizainiem, turpretī neko neesam apsprieduši par ēkas kopējo iekārtojumu un dizainu. It sevišķi gribas pieskarties tēmai par mēbelēm un mēbeļu krāsas toņiem, par ko runā un raksta samērā maz.

Pa lielākai daļai dzīvojamo ēku iekšpuses lauku sētās un namos vēl atrodas neizkoptā stāvoklī. Ja reiz kādreiz ēkas laukos tika celties tikai darba vajadzībām un pēc iespējas pieticīgākas, tad tagad vērtības ir krasi mainījušās. Tagad lauku īpašumi tiek iegādāti ģimenes un atpūtas vajadzībām, ne tikai lai saimniekotu.

Iespēja savu lauku māju pārkārtot, izremontēt un izdaiļoti jau radusies sen – materiāli ir viegli pieejami un cenas tiem nav dārgas. Bet saimnieki mēdz būs neuzņēmīgi un pieraduši pie tā, kāda ir viņu māja, kamdēļ gan ko mainīt. Saimnieks ar savu ēku ir saaudzis un vēlas visu atstāt kā ir.

Cilvēks ļoti ātri aprod ar savu apkārtni un vēlāk vairs neredz nepieciešamību kaut ko uzlabot vai grozīt.

Būtu ļoti patīkami un vērtīgi, ja dažādas organizācijas, kas darbojas ar lauku saimniecībām, rīkotu izbraukumus uz izstādēm, piemēram, lai rosinātu saimniekus strādāt arī ar savu saimniecību dizainu.

Redzētais vienmēr paliek atmiņā labāk kā lasītais vien. Tā kā labs telpu izdaiļojums un tam pieskaņotās mēbeles rada mājīgumu un labsajūtu iedzīvotājiem, tad būtu jāvēlas, lai šinī sakarā tiktu sarīkotas izstādes ar labiem telpu un mēbeļu paraugiem un piedāvājumiem.

Tādējādi rastos arī jauni mēbeļu pasūtījumi, kas būtu atbalsts ražotājiem. Arī mēbeļu stils ātrāk izveidotos latviskā gaumē, it īpaši pasūtot mēbeles pie vietējiem ražotājiem, darinātas no mūsu pašu Latvijā audzētiem kokiem un materiāliem.

Protams, visu vajadzīgo mēs nepaspēsim izdarīt uzreiz, bet ir cerība, ka lauku cilvēki aizdomāsies par savu mājokļu sakopšanu un iekārtošanu. Nav jau nepieciešams arī milzums līdzekļu, lai ko darītu lietas labā. Dažkārt pietiek ar mazumiņu – krāsošana, nosegšana ar finieri, sienu pārlīmēšana ar jaunām tapetēm. Iespējams veikt pavisam nelieku kosmētisko remontu, kas izskatu telpām padarīs krasi citādu, tīkamāku. Un ne vienmēr vajag aizdomāties par glauniem dizainiem un moderniem risinājumiem. Laukos viss vienkāršais ir pats skaistākais. Cilvēks tiecas uz laukiem no pilsētas pēc vienkāršā un pat nedaudz prastā.

Kādu telpu izdaiļošanas veidu izvēlēties – to lai lemj katrs pats. Svarīgi atcerēties arī par savu drošību, īpaši tad, ja veicat kādus pamatīgākus remonta darbus. Skatieties, lai jums pēc remonta nav nepieciešams traumatologs.

Traumatologs ir ārsts, kas bieži vien saskaras ar dažādām strādnieku traumām. Traumatologs ir redzējis gan lauztus kaulus krītot no jumta, gan naglu, kas neveikli iedzīta plaukstā. Traumatologs jūs noteikti negaida, tāpēc strādājiet prātīgi un ar apdomu.

Atcerieties par krāsām, kad veiksiet savas mājas remontu vai vizuālā skata uzlabošanu. Ņemiet vērā krāsas, kādas jau ir mājoklī, ja pērkat jaunas tapetes vai mēbeles. Krāsas ir jāsaskaņo, lai telpa izskatītos, piemēram, siltāka un gaišāka. Guļamistabai var izvēlēties tik ļoti iecienītos vīna toņus. Virtuve var būt salātu zaļā tonī… Ja jums nav nekādas nojausmas par to, kādus krāsu salikumus izmantot, konsultējieties ar speciālistu, kas ikdienā strādā ar dizainiem.

Vienmēr atcerieties, ka jums šai namā jādzīvo, tātad svarīgi, lai pats būtu apmierināts ar rezultātu. Lai skaistas idejas un lielisks rezultāts!