Riepas, ķēdes un citi “garāžas” elementi

rīki-garāžā

Es esmu “traka” uz dažādiem unikāliem dizainiem. Tāpat uz skaņām, krāsām un tekstūrām. Man šķiet tik interesanti vērot auto riepas sava vīra garāžā. Tā kā man tur nākas pavadīt daudz laika, esmu “nokopējusi” daudz no garāžas elementiem – ķēdes, skrūves, atsperes… Tas viss rotā manu mājokli un manu klientu pasūtījumus.

Riepas protektors kā sienas dekors?

Kāds klients man reiz pasūtīja kaut ko neticamu – viņam vajadzīgs dizains sava veikala noformējumam. Veikala nosaukums neorģināls: “Jaunas auto riepas”. Veikals interesants – liels angārs, kurā glabājas tas, kas jau nosaukumā minēts, bet mana “darba vieta” bija neliela telpa, recepcija, kurā klientiem iespējams padzert kafiju un palasīt žurnālu, kamēr darbinieki piemeklē nepieciešamo un uzmontē, ja ir tāda vajadzība.

Klienta vēlme bija telpu padarīt tematisku un vīriešu klientūrai atbilstošu. Kas man no tā tapa skaidrs – NEKAS! Es tai momentā jutos pamatīgi apmulsusi, jo kā gan man, standarta sievietei, zināt, kas patīk riepas pērkošiem vīriešiem. Par laimi man ir ļoti tehnisks vīrs.

Zināju, ka ar konkrētiem jautājumiem un pieprasījumu pēc idejām nav vērts vērsties. Vajag visu uzzināt ar viltu. Uzprasījos kādā sestdienā pie vīra uz garāžu. Ziniet, tas tik bija piedzīvojums. Man svešas smaržas, krāsas un veidoli. Man neizsakāmi iepatikās “rūsas krāsa”, kuru uzreiz nofotografēju, lai izmantotu pasūtījuma izpildīšanai. Pēc tam mani sāka aizraut itin viss šai vīrieša darba telpā… Idejas lija kā no pārpilnības raga.

Īstenošana

Lai cik skaidri kristalizētos manas idejas, ātri vien sapratu, ka īstenot tās varētu būt nedaudz problemātiski. Man ļoti gribējās pie griestiem greznu lampu, kuru es iedomājos pārkrāsot jau iepriekš minētajā “rūsas krāsā”. Šī krāsa mani patiešām bija pārņēmusi. Es iegādājos kristāla lampu, kas mirdzēja un žilbināja – tā vairāk iederētos kādā deju zālē vai virs kāzu galdiem… Bet kur gan tikt pie rūsas krāsas? Par laimi man bija pietiekoši daudz laika, lai pārmeklētu internetu, jo Latvijā šādu krāsu atrast nebija iespējams, vismaz tai laikā.

Pasūtīju krāsu internetā, lampu pati savām rokām pārkrāsoju atstājot mirdzam vien stikla “kristālus”. Neticami, cik labi šis dekors izskatījās. Kāpēc tāda izvēle? Jo vēlējos apvienot vienā elementā vienkāršo ar eleganto.

Vīrieša acīm tīkami

Jau pašā sākumā sapratu, ka vīrietim, lai pakārdinātu acis un pakavētu laiku ir vajadzīga sieviete. Šādā iestāde nebūs gana vien ar prastu plakātu pie sienas. Mana ideja bija padarīt visu sienu par lielu plakātu. Nē, ja jūs iedomājāties par foto tapeti, tad nāksies jūs sarūgtināt – arī tas man šķita pārāk prasti.

Sarunāju talantīgu mākslinieku, kurš piekrita sadarboties. Sienas tekstūru atstājām raupju un neapstrādātu. Uz sienas tapa ideāls sievietes atveidojums.

Pārējās detaļas neapspriedīšu, jo tās bija nedaudz vairāk standartizētas, klients nevēlējās pārsātinājumu. Toties es no šī pasūtījuma iemācījos ļoti daudz. Pirmkārt jau to, ka dizainu var trast jeb kur. Tikai jāmeklē, jāļaujas, lai iedvesma ienāk prātā un sirdī. Ļaujieties un jums pasūtījumu netrūks!