Izvēlieties savam dzīvesveidam atbilstošu suņu šķirni

Suns ir mūžam uzticīgs.

Suns nekad nenodos savu saimnieku.

Suns gaidīs to atgriežamies mājās jau no brīža, kad viņš aiz sevis aizvēris durvis no rīta.

Suns priecēs un aizstāvēs.

Suns vienmēr jutīs, kad saimniekam sāp un nesapratīs nodevību no saimnieka puses.

Suns ir cilvēka mājdzīvnieks uz mūžu. Diemžēl tik daudzi to nevēlas ievērot – suņi tiek nodoti no rokas rokā kā tādas rotaļlietas. Bieži vien par iemeslu šādai rīcībai ir cilvēka nepareiza izvēle iegādājoties suni. Runa ir tieši par nepareizu suņa šķirnes izvēli. Cilvēki pārāk bieži vadās pēc emocijām, pēc simpātijām un nepadomā par suņa pielietojumu un raksturu.

Tieši tāpēc es aicinu vienmēr pirms suņa iegādes kārtīgi izpētīt datus par konkrēto šķirni – dzīves ilgums, rakstura īpašības, kopšana un spalvas mešana. Iesaku raidījumu angļu valodā “Dogs 101”, kur samērā īsos klipos ir detalizēti izstāstīts galvenais par katru suņu šķirni, kas topošajam īpašniekam būtu jāzina.

Dzīvoklī lieliski iederētos, piemēram, Franču buldogs.

Par suni:

Franču buldogam ir ļoti laba humora izjūta, tādēļ viņu dēvē par suņu pasaules klaunu, bet, neskatoties uz to, viņš ir arī ļoti saprātīgs. Suns ir ļoti sirsnīgs, mīlīgs, apķērīgs, jūtīgs, rotaļīgs, iecietīgs pret bērniem, mundrs, bet reizēm ļoti trakulīgs . Viņam piemīt patiesi jautra daba un parasti viņš cenšas izpatikt, šim sunim fiziski vingrinājumi nav tik svarīgi, tāpēc viņš var būt lielisks pilsētas suns. Ja franču buldoga saimnieks pievērš pārāk daudz uzmanības citiem suņiem, tad viņš paliek ļoti greizsirdīgs, viņam patīk sajusties kā ģimenes loceklim, un viņu nav ieteicams bieži atstāt vienu. Apmācīt franču buldogu nav grūti, jo viņš ir gudrs un spēj ātri mācīties.

Franču buldogam ir viegli kopjams apmatojums, viņš lieliski pielāgojas saimnieka dzīves ritmam. Šie suņi ir lieli krācēji un ļoti bieži laiž gāzes.

Suns ar instinktu aktīviem cilvēkiem – Veimārietis

Veimārietis ir dzīvespriecīgs, mīlošs un ļoti trokšņains suns. Tas ir ļoti inteliģents, taču tai pat laikā suņiem vienmēr ir savs viedoklis par visu un piemīt neliela spītība, tādēļ sunim nepieciešams pieredzējis, stingrs treneris. Veimārietis ļoti ātri visu apgūst, taču kļūst neiecietīgs, ja uzdevums jāatkārto vairākas reizes pēc kārtas. Pret svešiniekiem izturas ļoti rezervēti un mēdz būt agresīvs pret citiem suņiem. Ļoti izteikti aizsargās savu teritoriju un ģimenes locekļus.

Drosmīgs un lojāls suns ar spēcīgu medību instinktu. Sunim jādzīvo iekštelpās un kopā ar savu ģimeni, tas vēlas būt kompanjons un draugs. Ja suns tiks atstāts ilgstoši viens pats vai tiks nolemts dzīvei voljērā, drīz vien veimārietis sāks uzvesties nemierīgi un destruktīvi. Suņi ļoti labi saprotas ar bērniem, taču to nav ieteicams iegādāties ģimenei ar pavisam maziem bērniņiem, jo suns ir ļoti enerģisks un var nejauši tos apgāzt. Tas ir izturīgs suns, ar labi izteiktu ožu un mednieka instinktu, tādēļ ir piemērots gandrīz visiem medību veidiem.

Vai zinājāt, ka visiem suņiem ir dzimumzīmes? Cilvēkiem dzimumzīmju pārbaude ir ierasta lieta, vai ne? Suņiem dzimumzīmju pārbaude un lieka aiztikšana nav nepieciešama – daudzi to nezina un rada sunim lieku diskomfortu tās aiztiekot. Ja sava suņa izskatā jūs kaut kas neapmierina, rada šaubas, ka tas ietekmē suņa veselību – vērsieties pie veterinārārsta, nekādā gadījumā nerīkojieties uz savu galvu.