Dizaina ekspedīcija

kultura-un-dizains-pasaulē

Pasaule ir plaša, tā ir bagāta ar kultūras mantojumu, dažādām dizaina idejām un mākslu. Dosimies nelielā ekspedīcijā, lai smeltos jaunus iespaidus un idejas.

<Pirms dodaties ceļot pa pasaules eksotiskām vietām, jums būs nepieciešama veselības pārbaude un potes attiecīgi katras valsts noteikumiem. Veselības pārbaude jāveic arī pēc atgriešanās no eksotiskām valstīm.

Veselības pārbaude pirms ceļojuma – lai pārliecinātos, vai jums nav kādas saslimšanas, kas traucētu doties ceļojumā. Ja nepieciešams, tiek veikta potēšana.

Veselības pārbaude pēc ceļojuma – lai pārliecinātos, ka ceļojuma laikā neesat saslimuši ar kādu vietējo slimību.>

Iesaku apmeklēt pasaules skaistākās ēkas, lai smeltos iedvesmu. Šeit dizaini ir savienojušies, krustojušies un galu galā izveidojušies par ko nebijuši skaistu.

Viens no labākajiem materiāliem celtniecībai ir koks, tas ir arī videi draudzīgs. No koka iespējams darināt neiedomājami skaistus dizainus, arī ēkas.

lielākā-koka-konstrukcija-pasaulēPasaulē lielākā koka konstrukcija, kas radīta kā vecpilsētas reģenerācijas projekts, ir “Metropol Parasol” Spānijas pilsētā Seviļā.  Konstrukcija veidota kā sešas milzu sēnes, un būve organizēta četros līmeņos, piedāvājot interesentiem gan apskatīt muzeju un vietējo tirgu, gan paviesoties augšējos līmeņos esošajās panorāmas terasēs.

Ko šādu iespējams izveidot arī no papīra kā maketu.

Savdabīgs koka arhitektūras piemērs ir arhitekta Sū Fudžimoto (Sou Fujimoto) radītā brīvdienu māja “Final Wooden House” Japānā, kas vizuāli atgādina koka klucīšu spēli “Jenga”. Ēkas unikalitāte slēpjas tajā, ka jebkura mājā esošā virsma var tikt izmantota no dažādām perspektīvām, piemēram, kā krēsls, siena vai griesti atkarībā no katra apmeklētāja vēlmēm.

Ievērības cienīga ir Potalas pils Tibetā. Potalas pils bija Dalailamas rezidence līdz 1959. gadam, kad tibetiešu sacelšanās laikā 14. Dalailama pameta dzimteni un devās uz Indiju. Atrodas Lhasā, Tibetas autonomajā reģionā, Ķīnā.

Pils celtniecību 1645. gadā uzsāka Dalailama, kad viens no viņa garīgajiem padomdevējiem ieteica šo kā labu vietu. Pils ir 400×350 m liela. Ēkā ir 13 stāvi, vairāk nekā 1000 istabu, 10 000 svētnīcu un aptuveni 200 000 statuju. Pils atrodas 300 m augstumā virs ielejas.

Mūsdienās — muzejs. 1994. gadā Potalas pils iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā.

Gugneheima-muzejsGugneheima muzejs Spānijā – vieta, kas liks elpai aizrauties. Ēka celta pie upes, un veroties no apakšpuses, tā atgādina futūristisku, mirdzošu un stūrainu laivu. Titāna, akmens un stikla liekumi ēku padara vizuāli iespaidīgu un pēdējo gadu laikā piesaistījuši vairākus miljonus tūristu no visas pasaules.

Tās ir tikai dažas vietas, kuras iespējams apmeklēt, lai iedvesmotos. Apceļojot pasauli var rast tūkstošiem ideju kam skaistam. Tā rodas māksla, tā rodas jauni dizaini, skaistas ēkas un vēl un vēl. Daba ir tas, kas dod mums iedvesmu, novērtēsim to!