Dabas veidots dizains

ziedu-vainags

Kad iedvesmas nedaudz pietrūkst, es meklēju formas un veidolus vietās, kurās citi pat neiedomājas ielūkoties. Ir kāda unikāla ādere, kurā var smelties idejas ne tikai formām, bet arī reljefiem, krāsām… Vai zināt šo āderi, kuras resurss nekad nebeidzas?

Atbilde ir pavisam vienkārša.

Tā ir daba.

Idejas ir jāsmeļas dabā!

Forma

Es dodos uz mežu jaunu formu meklējumos. Forma un reljefs, tas ir tas, kas man nepieciešams, lai īstenotu jaunus darbus.

Es pieskaros priedes stumbram. Pat aprakstīt nevaru, kāds ir brūnās mizas reljefs. Tas ir raupjš, silts, bet tai pat laikā nedaudz mīksts. Priedes miza, lūk, ideja. Šādā stilā es varu izveidot skapja priekšējās durvis vai kādu sienu telpai. Materiāls – kas ļoti līdzīgs mizai, lai tas nebūtu ciets un grumbuļains, bet lai būtu mīksts…

Nebaidieties meklēt visdažādākās formas visur – mežos, pļavās, skatieties uz ziediem, dzīvniekiem… Ne par velti esmu redzējusi dārgas dizaineru lampas, mēbeles un citus elementus, piemēram, dzīvnieka formā.

Brieža ragi – izmantojiet to žuburaino formu, lai radītu interesantu dekoru. Kāpēc ne drēbju pakaramos ragu formā? Ar izmēriem taču var eksperimentēt un tos samazināt, palielināt…

Krāsa

Runājot par krāsām man uzreiz prātā ielavās idejas par ziediem. Pļavā krāsu netrūkst, dārzā tāpat. Ziedojiet kaut vienu dienu, dažas stundas sava brīvā laika, lai apmeklētu botānisko dārzu. Šeit krāsas ir neiedomājami skaistas, dažādas, košas, piesātinātas. Fotografējiet, iemūžiniet, arī firmu te netrūkst.

Dālijas pufīgie ziedi – to īpatnējās formas un krāsas, kas var būt labāks, idejas pilnīgi mutuļo

Ja esat savā darba kabinetā un pēkšņi trūkst iedvesmas, bet gribas ko svaigu, krāsainu, smaržīgu – ziedu piegāde – pasūtiet ziedus sev darba vietā!

Ziedu piegāde ir jeb kura dizainera iecienītākais pakalpojums. Ne velti tā – ziedi ir iedvesmas avots ik vienam mākslas cilvēkam. Ziedu piegāde toties nodrošinās, ka ziedi tiks piegādāti tieši jums rokās.

Ziedu piegāde Rīgā ir iecienīts pakalpojums jau ilgu laiku. Ziedu piegāde un ziedu serviss jums var palīdzēt brīdī, kad gribas ko skaistu.

Ideju portāls

Kad savas idejas izsmēlušās, tās var no jauna rast ielūkojoties Pinterest. Šeit dizaina idejas var gūt ne tikai interjeram, bet arī reklāmu veidošanai, skolas projektiem, mēbelēm, āra telpām utt. Šī ir patiesi laba ideju bibliotēka, kuru, piemēram, es izmantoju itin bieži. Nekad nekopēju idejas, iedvesmojos un pielāgoju tās savai gaumei un vajadzībām.

Lūkoties, ko vēlas klients

Ja jārada kāds pasūtījuma darbs, tad būtu vēlams saprast, kas patīk pašam pasūtītājam. Protams, ja vien nav skaidri definēta ideja un sīki aprakstītas detaļas. Lai ko jūs radītu, tas būs produkts priekš cilvēkiem.

Šeit man ļoti labi ikdienas darbos palīdz Facebook. Es apmeklēju lapas, grupas, vēroju cilvēkus – kas šobrīd aktuāls, kas modē, kas cilvēkiem patīk, kas uzjautrina. Lai radītu ko skaistu māksliniekam, dizainerim ir jākomunicē ar citiem. Protams, arī sevī noslēgts cilvēks var radīt mākslu, bet tas nebūs tāds produkts, kādu vēlas redzēt cilvēku vairākums.

Smelieties idejas dabā. Dodieties garās pastaigās, vērojiet, paceliet acis augšup. Putni, zāle, ūdens – tas viss iedvesmo. Atliek tikai pierakstīt skaistākos mirkļus, krāsas, arī skaņas savā atmiņā, lai pēcāk visu redzēto ieliktu savos darbos, pasūtījumos. Dizains izpaužas tik dažādi. Tieši tāpēc arī iedvesmu drīkst meklēt dažādi. No dabas esam nākuši.