Pārbaudīt akumulatoru — viens no svarīgiem darbiem pirms ziemas

akumulators

Tuvojoties ziemai, ir jāpadomā par daudzām lietām, kas attiecas gan uz mājokli, gan piemērotu apģērbu, gan arī auto sagatavošanu aukstajai sezonai. Viens no darbiem, ko noteikti nevajadzētu aizmirst, ir akumulatora  pārbaude. Jāpārliecinās, ka akumulators ir labā darba kārtībā un tiks galā ar izaicinājumiem, ko tam uzliks straujā temperatūras pazemināšanās, kas jau vairs nav aiz kalniem.

Eksperti iesaka pirms ziemas akumulatoru atvienot no automašīnas un veikt tā pilnu uzlādi, jo ikdienā, braucot tikai nelielus ceļa posmus, auto akumulatori nespēj pilnībā pašuzlādēties. Tāpēc pirms ziemas to ieteicams izdarīt pašiem, lai negadītos nepatīkami pārsteigumi, kad steidzīgā rītā auto nemaz nav iedarbināms.

Reizēm akumulatora nomaiņa ir neizbēgama

Tomēr ne vienmēr var līdzēt uzlāde, jo akumulatori dabiski nolietojas, tie nav domāti mūžīgai lietošanai, parasti ik pēc dažiem gadiem akumulators ir zaudējis savu veiktspēju, tāpēc ir jānomaina. Akumulatora iegāde nav nekas sarežģīts, atliek tikai izvēlēties tādu, kas atbilst konkrētajam auto modelim. To var palīdzēt izvēlēties zinošs pārdevējs. Ja akumulators tiek iegādāts interneta pārdošanas vietnēs, tad preces parasti ir iespēja atlasīt pēc konkrētās automašīnas kritērijiem. Tas garantē, ka iegādes procesā nebūs nekādu kļūdu.

Autovadītāji nereti jautā — kāda ražotāja akumulatoru pirkt? Kurš ir labāks? Speciālisti apstiprina, ka vairums pārdošanā esošie akumulatori ir vienlīdz labi savā darba kvalitātē. Cenu atšķirības vairāk veido tieši ražotāja vārds — daļu cenas var veidot tieši spēcīgs zīmols, kas jau maksā pats par sevi. Tomēr, izvēloties kādu no vadošajiem un uzticamiem ražotājiem, ir pārliecība, ka prece nepievils. Vieni no pieprasītākajiem ir Bosch akumulatori.

Paradumi, kas saīsina akumulatora mūžu

Nav tāda viena noteikta laika, kad akumulatori jāmaina, jo to lietošanas ilgumu nosaka gan auto tehniskais stāvoklis, gan arī vadītāja braukšanas paradumi. Jo saudzīgāki ir šie paradumi un labākā stāvoklī auto, jo ilgāk kalpos arī akumulators.

Jāseko līdzi, lai braukšanas laikā netiktu bez vajadzības lietotas visas papildu ierīces, jo tas iztukšo akumulatora rezerves. Tāpat arī jāseko ierīču lietošanai tad, kad auto stāv sastrēgumā. Akumulatoram arī ir noderīgi ik pa laikam veikt garāku braucienu, kura laikā tas varētu veikt pašuzlādēšanos. Tāpat vajadzētu padomāt par akumulatora drošību, ja auto ilgu laiku netiek izmantots. Dikstāve un arī pēkšņa iedarbināšana pēc tam aukstā laikā var radīt akumulatoram bojājumus. Stāvēšanas laikā akumulators arī pats izlādējas.

Visdraudzīgākā akumulatoram būs vienmērīga braukšana, papildierīču nepārspīlēta izmantošana un garāku izbraucienu nodrošināšana, kā arī pirms ziemas papildu uzlāde, atvienojot akumulatoru no automašīnas.

Ja jau ir skaidrs, ka šai ziemai vajadzēs jaunu auto akumulatoru, tad nenāks par sliktu jau sākt pētīt par kādām cenām akumulatori pieejami tirdzniecības vietās.