Mūsdienu profesijās jāspēj būt mobilam

darbs-ar-automašīnu

Pēc vārdnīcā atrodamās informācijas mobils ir tāds, kurš pārvietojas, ir viegli pārvietojams. Un tas arvien vairāk tiek attiecināts arī uz pašu cilvēku. Mūsdienās ir tik daudz jaunu profesiju, arī esošo profesiju saturs un specifika mainās. Un mobilitāte ir viena no tām īpašībām, kas tiek vērtēta arvien augstāk, pat ir kļuvusi par nepieciešamību, lai spētu izpildīt savus darba uzdevumus, sasniegtu vēlamo efektivitāti.

Kas mūsdienās cilvēkam palīdz būt mobilam? Varētu teikt, ka ir divi galvenie balsti, kas nodrošina mobilitāti — automašīna (arī citi transporta līdzekļi) un internets kopā ar atbilstošām ierīcēm.

Pārvietošanās ar automašīnu — tā jau ir kļuvusi par nepieciešamību lielākajai daļai cilvēku. Un ne tikai savām privātām vajadzībām, bet arī profesionālā sakarā. Piemēram, cilvēki, kuri strādā par projektu vadītājiem, preču izplatītājiem, ir pašnodarbinātie, strādā dažādos projektos un ir radošo profesiju pārstāvji. Viņu diena noteikti nepaiet vienā vietā no rīta līdz vakaram. Viņiem jābūt kustībā, ātri jānokļūst no vienas vietas otrā, varbūt arī jāspēj līdzi pārvietot kāds lielāks aprīkojums. Un tad nu bez auto nekādi.

Tāpēc ir vērts savas karjeras labā iegūt autovadītāju apliecību. Un bez autoskolas šajā situācija neiztikt. Jāsaka, ka šeit arī ir zināmas grūtības — autoskolas ir dažādas, to pakalpojumi gana daudz maksā. Un autoskolas apmeklēšanai jāatvēl diezgan daudz laika. Tomēr šad tad ir pievilcīgas akcijas, kad teorija ir bez maksas. Piemēram, Credo autoskola šādu akciju īsteno tieši augustā.

darbs-no-jebkuras-vietas

Digitālā vide un modernās tehnoloģijas — tas tiešām ir ieviesis nopietnas korekcijas tajā, kā tiek organizēta darba vide, darba laiks un pat vieta, jo internets un tehnoloģijas ļauj strādāt no jebkuras vietas un arī radīt klātbūtnes efektu, jo var veikt videozvanus, strādāt tiešsaistes dokumentos, sazvanīties Skype un izmantot citas iespējas, ko nodrošina interneta un moderno tehnoloģiju apvienojums. Varam būt vienmēr sasniedzami, sazvanāmi, sociāli aktīvi, informācijas apmaiņa aizņem tikai sekundes. Tā tiešām ir mobilitāte, kas pieejama ikvienam, kurš grib pielāgoties šī laikmeta dzīves tempam un arī šajā vidē veidot savu karjeru.

Protams, ka šajā gadījumā ir zināmi riski, kas apdraud personisko telpu, atpūtu un draud ar paaugstinātu stresa līmeni, tomēr ar plānošanu un atbildību to iespējams veiksmīgi kontrolēt, lai mobilitāte nekļūtu pa traucēkli, bet gan priekšrocību.