4 paradumi, kas piemīt bagātajiem un veiksmīgajiem

buffets-un-geitss

Dzīve un tās panākumi ir katra paša rokās. Mēs saņemam tikai to, ko paveicam — ar savām domām un darbiem. Tāpēc vienmēr mums interesē, kāds tad ir bagāto un veiksmīgo noslēpums. Kāpēc viņiem ir, bet man nav? Ko viņi dara savādāk, bet es nedaru?

Par šo tēmu sarakstītas gan daudzas grāmatas, gan raksti. Un padomu sarakstā varētu iekļaut tiešām daudzas lietas, jo katrs veiksmes stāsts tomēr ir nedaudz atšķirīgs. Bet vienmēr var atrast kādus vienojošos punktus. Un šeit vismaz daži paradumi, kas raksturīgi veiksmīgajiem un bagātajiem. Varbūt arī jums noder iedvesmai.

 

  • Vienmēr mācās un neko neatliek uz rītdienu

 

Vienmēr mācīties un attīstīties — tas ir pamatu pamats ikvienam cilvēkam, kurš vēlas būt dzīvs, mūsdienīgs un saslēgties ar visu, kas ir aktuāls. Zināšanas ir tā vērtība, ko neviens nevar atņemt. Un tās ne vienmēr maksā daudz, pat ir tik daudz pieejamas par velti. Tāpēc atliek tikai gribēt tās uzņemt. Veiksmīgie vienmēr mācās, apgūst ko jaunu. Viņi nav statiski. Kā teicis Rainis — Pastāvēs, kas pārvērtīsies! Katru dienu kļūt pa kripatiņu gudrākām, labākam, veiksmīgākām, bagātākam. Tas ir tikai pašu ziņā.

Nevar cerēt dzīvē uz panākumiem, ja neesi gatavs ieguldīt ne laiku, ne naudu, ne enerģiju savā personīgajā izaugsmē.

 

  • Novērtē un kopj attiecības

 

Tāpat veiksmīgie un bagātie cilvēki labāk par citiem prot novērtēt to, cik liels spēks un vērtība ir cilvēciskajām attiecībām, personīgai sarunai, patiesai interesei, draugiem, ģimenei. Kāpjot dzīvē uz augšu, īstu cilvēku apkārt paliek arvien mazāk. Tāpēc viņi ir vērtīgāki, šīs attiecības ir lolojamas. Veiksmīgais arī savu konkurentu ciena un novērtē. Attieksme pret cilvēkiem parāda, kāds tu esi. Bieži vien redzam, ka bagātie un veiksmīgie ir draudzīgāki, atvērtāki, laipnāki un pieticīgāki par visiem citiem.

 

  • Nemētājas ar savu naudu, piekopj apdomību finansēs

 

Tas, ka ir nauda, nenozīmē, ka bagātie ar to rīkojas vieglprātīgi. Tieši otrādi — viņi ir atbildīgāki un vienmēr meklē veidus, kā panākt sev izdevīgāku risinājumu. Ar tādu attieksmi viņiem arī izdevies vairot savu pārticību. Piemēram, pārkreditācija ir klasisks gadījums. Uzņēmējam ir kredīts, kas vēl jāatmaksā ilgāku laiku. Bet viņš ir uzzinājis, ka cits aizdevējs var nodrošināt labākus aizdevuma nosacījumus. Un vairāku gadu laikā varētu ietaupīt lielu naudas summu. Pārkreditācija ir loģisks risinājums, ko uzņēmējs izvēlas, jo grib izdevīgāko pakalpojumu. Pārkreditācija nav tikai glābiņš grūtā situācijā, tā ir loģikas un taupības diktēta izvēle, kas liek cienīt savu naudu, nemetot to vējā, ja pārkreditācija var nodrošināt ievērojamu ietaupījumu. Bet šādu lielāku un mazāku situāciju saistībā ar naudu ir tik daudz katru dienu. Svarīgi, kādus lēmumus pieņemam, kāda ir attieksme pret naudu.

 

  • Katru domu un ideju uztver kā iespēju

 

Nekad nevar zināt, kur un kādā situācijā prātā iešausies miljonu vērta ideja. Tāpēc nevienu domu nevajag novērtēt par zemu. Pazīstamiem un veiksmīgiem cilvēkiem vienmēr paticis visu pierakstīt, uzlikt uz papīra idejas, domas, pat šķietamus sīkumus. Nekad nevar zināt, kam lemts par kaut ko vērtīgu attīstīties. Un nevajag arī baidīties šis idejas audzēt lielākas un īstenot. Jā, neveiksmes ir daļa no dzīves, tā ir pieredze, ceļš, no kura mācās. Un veiksmīgajiem tas nekad netraucē virzīties tālāk. Viņi daudz neskatās pagātnē. Paņem būtisko un dodas tālāk ar jaunu sparu.

Tieši enerģija, harizma un personības šarms ir vienas no būtiskām lietām, kas vieno daudzus pazīstamus, veiksmīgus un arī bagātus cilvēkus. Tas nozīmē, ka katram ir kādas virsotnes, uz ko tiekties, vienmēr ir iespēja kaut ko izdarīt sevis un savas dzīves labā.