Amerika — tās spožums un posts

ceļot uz Ameriku

Lielā mērā priekšstati par to, kā dzīvo citās valstīs un kontinentos, mums veidojas pastarpināti — no preses, grāmatām, arī no tā, ko redzam savos TV ekrānos. Savām acīm kaut ko no tā visa ieraudzīt ir lemts tikai nedaudziem. Tāpēc arī pamatā savus priekšstatus veidojam no tā, ko mums parāda vai pastāsta citi. Amerika, šajā gadījumā domājot to kā valsti ASV, nevis kontinentus, ir viena no biežāk redzētajām zemēm, ko skatām savos TV ekrānos, jo tur notiek daudzu filmu un seriālu darbība.

Amerika vienmēr bijusi pretrunu pilna zeme, kas vilina. Tajā cieši savijies gan spožums, gan posts.

Sapņu zeme, kur iespējams viss

Daudzie veiksmes stāsti, ko lasām un redzam, apliecina to, ka Amerika ir iespēju zeme, kurā katrs var izvilkt savu laimīgo lozi un piepildīt savus sapņus. Jā, tas nav viegli, var arī nepaveikties. Tomēr iespēju arī ir daudz. Aktieri, dziedātāji, biznesmeņi un citi slaveni cilvēki stāsta par to, kā no sava sapņa, kas varbūt dzimis kaut kur mazā istabiņā, pat trūkumā, nokļuvuši līdz sarkanajam paklājam un miljoniem.

Tas iedvesmo citus, kuri arī gatavi doties pretī nezināmajam, lai piepildītu savus sapņu un noķertu lielās iespējas. Filmās un seriālos redzam veiksmes stāstus gan biznesā, gan personīgajās dzīvēs. Meitenes kļūst par princesēm, vīrieši iekaro biznesa pasauli. Vai tas nav vilinoši? Ja jums būtu iespēja doties uz Ameriku, vai jūs atteiktos no tā?

Var gan augstu kāpt, gan zemu krist

Tomēr visam greznajam pasaku un iespēju stāstam ir arī otra puse, kas nemaz nav tik pievilcīga. Un arī to esam redzējuši filmās. Tā ir liela sociālā nevienlīdzība, ļoti daudzi cilvēki dzīvo nožēlojami. No spožuma līdz postam ir tikai viens solis, jo vairums cilvēku visu savu īpašumu un iedzīvi ir ieguvuši, jo ir noformēts ne viens vien hipotekārais kredīts.

Tajā brīdī, kad vairs nav darba un regulāru ienākumu, bankas arī paņem vius, kas pieder. Lielai daļai amerikāņu tā labā dzīve ir ilūzija tikmēr, kamēr vien viņi spējīgi noturēties labi apmaksātā darbā. Lai gan arī pie mums jau liela daļa cilvēku savu dzīves kvalitāti arī balstījusi tieši kredītos, jo citādi jau ar vidējiem ienākumiem to nav iespējams nodrošināt.

Kredīts nav nekas slikts, ja tas ir noformēts pārdomāti, ja kredīta nosacījumi ir saprātīgi. Latvijā hipotekārais kredīts ir pieejams gan banku sektorā, gan pie nebanku aizdevējiem, piemēram, pie “Latvijas Hipotēka”, kas piedāvā vienas no izdevīgākajām procentu likmēm.

Labi dzīvot un sapņus piepildīt var arī tepat Latvijā, tikai jāierauga iespējas un jāsaprot, ko vēlas. Bet par Ameriku var pasapņot, skatoties filmas un seriālus.