Virtuve – sievietes svētnīca

virtuve-sievietes-svetnica

Ne katras sievietes īstā vieta ir virtuve. Tomēr vairumam no mums patīk gatavot ēdienu, jāpabaro ģimene, bērni, ciemiņi, galu galā – sevi. Ja ēdiena gatavošana ir prieks un bauda, tad arī virtuvei jābūt attiecīgai – skaisti un ērti iekārtotai un pareizi aprīkotai.

Plaša telpa vai mazs stūrītis

Mūsu telpu izmēri var atšķirties. Vienam dzīvoklī ir vien maza virtuvīte, kurā diži izvērsties nevar. Citam pieder vesela paradīze, liela telpa, kurā ēst pagatavošana ir kārtīga izskriešanās. Lai vai kā, virtuvi iekārtot gaumīgi un ērti var abos minētajos gadījumos!

Mazās virtuvēs nebūtu vēlams izvēlēties lielus virtuves galdus, jo tie tikai aizņems lieku vietu. Mazā virtuvītē labākais variants ir iekārtot bāra leti. Tā aizņems ļoti maz vietas, bāra krēslus, kad tos neizmanto, var pastumt zem letes tādējādi ietaupot vēl vietu!

Toties lielā virtuvē piestāv lieli virtuves galdi. Telpā var izvietot lielu koka galdu, pie kura pietiks vietas lielai ģimenei vai veselam pulkam draugu.

Mēbeles virtuvei

Virtuves galdi nav vienīgās mēbeles, kuras nepieciešams iegādāties iekārtojot savu svētnīcu. Virtuvei jābūt ērtai, gaumīgai, mēbelēm jābūt saskaņotām savā starpā.

Lieliska vieta, kur smelties idejas virtuves (un ne tikai) iekārtojumam, ir slavenā vietne Pinterest, kas ir piesātināta ar dažādiem attēliem. Šeit iespējams pasmelties iedvesmu un radīt pašam savu vīziju par to, kāu iekārtojumu vēlaties, kādu dizainu izvēlēties.

Tehnika

Protams, virtuvē allaž ir lērums dažādu elektrisko piederumu. Blenderis, sulu spiede, mikseris, gaļas maļamā mašīna – tas viss ir nepieciešams ēdiena pagatavošanai, tomēr aizņem daudz vietas. Jau laikus vēlams padomāt, kur glabāsiet virtuves tehniku, atvēlēt tai kādu atsevišķu skapīti. Visiem taču nav jāredz, kādu tehniku izmantojat. Un tehnika arī traucēs darbam, ja stāvēs vienmēr blakus. Tāpat – jūs varat nejauši sabojāt virtuves tehniku, piemēram, ja turat to blakus izlietnei.

Ledusskapis

Ledusskapis ir katras virtuves galvenais varonis. Tas ir virtuves karalis, kuru apciemo visi mājinieki. Noteikti esat pamanījuši, ka mūsdienās ledusskapji vairs nav baltas kastes, kas skaļi rūc un grab. Tagad ledusskapi var lieliski pielāgot jūsu virtuves dizainam un iekārtojumam. Melns matēts, balts matēts, ar koka apdari – gluži kā glauna automašīna!

Trauki

Arī trauki ir virtuves dizaina elements. Ir iespējams iegādāties visdažādākos trauku komplektus pēc jūsu ieskatiem. Arī trauki vairs nav tādi kā agrāk – vienmuļi un tik līdzīgi. Nu ir gandrīz neiespējami divās mājās sastapt vienādus trauku komplektus.

Ļoti interesanti dizainā izskatās vienkrāsaini māla trauki, piemēram melni. Bet, ja neesat melnās krāsas cienītājs, iespējams izvēlēties ko pozitīvāku! Apgleznoti šķīvji, ar ziedu rakstiem vai kādu jūsu iecienītu tematiku. Ja traki ir patiešām svarīgi, iespējams pasūtīt komplektus ar savu dizainu vai attēlu.

Mūsdienās virtuve vairs nav tikai telpa, kurā pagatavot ēdienu. Virtuve ir kļuvusi patiešām par svētnīcu. Un ne tikai sievietēm. Tagad ēst gatavo arī vīrieši un dara to ar lielāko prieku, viņiem izdodas. Tāpēc ir vērts šo telpu iekārtot pēc savas patikas un tā, kā sirds vēlas.

virtuve-telpa