Autobūvē arvien vairāk tik domāts par ekoloģiju

ekomasina

Resursu taupīšana, piesārņojums un ilgtspēja ir jautājumi, kas pēdējās desmitgadēs ir dienas kārtībā visās nozarēs. Jo tikai sistemātiskas un pamatīgas pārmaiņas var izmainīt to kursu, kuru cilvēces netālredzības dēļ ir uzņēmusi šī planēta. Tagad ir pēdējais brīdis, kad negatīvos procesus var bremzēt un vērst par labu. Bet tas prasa daudz pūļu un pārmaiņu daudzās jomās.

Auto industrija ir viena no tām, jo loģiski, ka transports ir viens no būtiskiem piesārņojuma un resursu patēriņa avotiem.

  • Hibrīdi un elektroauto

hibrīdautoLai gan Latvijā tas šobrīd vēl nav tik populāri un izplatīti, tomēr citviet pasaulē jau valsts līmenī tiek īstenota atbilstoša politika, lai uz ielām parādītos vairāk hibrīdautomobīļu un it īpaši elektroauto. Pieprasījums veido piedāvājumu, tāpēc auto industrija šajā segmentā izstrādā arvien jaunus modeļus un uzlabo tehnoloģijas, lai piedāvātu mūsdienu cilvēka vajadzībām atbilstošu, bet tajā paša laikā dabai saudzīgu automobīli.

Elektroauto tiek veidoti tā, lai ar vienu uzlādi varētu veikt arvien lielākus attālumus. Un elektromobīļu sakarā par dzinēju var runāt kā mūžīgu elementu, jo tas nav nolietojams.

Tam arī nav nepieciešams remonts. Tāpēc izpaliek arī laiks un izdevumi, ko ikdienā autovadītāji velta sava auto remontam. Lai ieviestu elektromobīļus kā normālu satiksmes sastāvdaļu, valsts līmenī jādomā par atbilstošu infrastruktūru un arī atbalstu šo automobīļu pircējiem, kā tas ir citās valstīs. Šādā veidā lielajās pilsētās ievērojami var samazināt izplūdes gāzu daudzumu, uzlabot gaisa kvalitāti, arī samazināt naftas resursu patēriņu.

  • Stingrāka kaitīgo izmešu kontrole

Tā kā elektromobīļu sakarā vēl tās ceļš ejams, tad joprojām aktīvi tiek strādās pie risinājumiem, kas ļauj parastajām automašīnām, kurām ir benzīna un dīzeļdegvielas dzinēji, samazināt kaitējumu uz apkārtējo vidi. Auto ražotāji strādā pie inženieriskiem risinājumiem, kas ļauj vairāk attīrīt izplūdes gāzes un arī samazināt degvielas patēriņu. Tie ir gan tehniski, gan dizaina risinājumi, kas palīdz tuvoties vēlamajam rezultātam. Pēdējās desmitgadēs šajā ziņā jau ir iets uz priekšu lieliem soļiem. To var saprast, ja salīdzina tās automašīnas, ar kādam brauca mūsu vecāki savā jaunībā. Un kādas ir tagad. Kaut vai tāds sīkums kā EGR vārsts, kas ir svarīgs automašīnas izmešu kontrolei. Vecākajām automšīnām tāda nav, bet jaunajām tā jau ir norma.