Arī auto var sapucēt pavasarim

masina

Ko steidzam darīt pavasarī? Dodamies pie friziera, atjaunojam savu stilu, kas zem ziemas biezajām drēbēm galīgi pazudis, izvēlamies košākas krāsas gan apģērbā, gan aksesuāros. Saposties pavasarim gribas katram. Bet pavasarim sapost var un vajag ne tikai sevi. Pārmaiņas un pamatīgu tīrīšanu noteikti ir pelnījis mājoklis un automašīna. Tās ir divas vietas, kurās pavadām daudz sava laika. Ja paši esam uz pārmaiņu viļņa, tad arī savā apkārtējā vidē var ieviest jaunas, pavasarīgas vēsmas.

 

  • Atbrīvoties no ziemas paliekām

 

Sniegs jau sen ir no ielām pazudis, bet ziema tomēr savas sekas uz mašīna atstāj ilgāk. Būtu nepieciešams nomazgāt no sava auto sāls paliekas, kas var diezgan aktīvi bojāt automašīnu. Sāļus var notīrīt auto mazgātuvē, bet arī pašu spēkiem tas ir izdarāms, ja izmanto augstspiediena ūdens šļūteni.

 

  • Savest kārtība riepas

 

Riepas un vispār ritošā daļa ziemā cieš visvairāk, tām ir liela slodze, nelabvēlēlīgi apstākļi. Vispirms jau noteikti ir jāveic riepu maiņa. Jāuzliek vasaras riepas, vislabāk jau jaunas riepas, jo tās sniegs vislabāko drošību un vadāmību uz ceļa. Ja neliek jaunas riepas, tad jāpārliecinās, ka vecās ir pietiekami labā stāvoklī, arī protekora dziļums ir vairāk nekā 1,6 milimetri. Ja ir šaubas par iepriekšējos gados lietotajām vasaras riepām, tad daudz drošāk būtu meklēt jaunas riepas. Tāpat vajadzētu sekot līdzi spiedienam riepās un pārbaudīt savirzi, lai pavasarīgie izbaucieni būtu bez problēmām.

 

  • Vērts nomainīt logu slotiņas

 

Vajadzētu pārbaudīt, vai logu slotiņas joprojām labi pilda savas funkcijas. Ziema tām ir gana liels pārbaudījums. Tā kā pavasarī un vasarā aktualitāte ir lietus, tad vajadzētu parūpēties, lai tas tiešām netraucē vadīt auto, aizsedzot skatienu, jo slotiņas netiek galā ar savu darbu.

 

  • Beigās — salona un virsbūves tīrīšana

 

mazgasanaTad, kad atrisinātas visas tehniskās nebūšanas, ko nodarījusi ziema, var ķerties pie saldā ēdiena. Un tā ir pamatīga auto tīrīšana. Gan no iekšpuses, gan ārpuses. Tādā veidā auto gan labāk izskatīsies, gan ilgāk saglabās savu labo stāvokli, jo salonu arī jaunai automašīnai ātri var padarīt netīkamu, ja regulāri neveic tā tīrīšanu.

Kad tas viss paveikts, nav nekādu šķēršļu ieslēgt pavasara un vasaras režīmu un izbaudīt ceļu. Ekskursijas, festivāli, brīvdienas pie ezera, braucieni uz pludmali. Tā var turpināt un turpināt. Lai tikai auto ir vienmēr gatavs ceļam.