Dizaina risinājumi virtuvē

mēbele

 

Virtuve ir viena no tām telpām mājoklī, kurā pavadām daudz laika, tai ir lielākoties praktiskas funkcijas. Tāpēc dizaina risinājumi, ko speciālisti iesaka izmantot virtuvēs, ir saistīti ar kvalitāti, komfortu, ērtībām un funkcionalitāti.

Tomēr šos jēdzienus var ietvert ļoti dažados materiālos, formās un krāsās. Tāpēc arī virtuves dizainu var pielāgot ikvienai gaumei un kopējām mājas interjerā valdošajām tendencēm.

Mēbeles un izmantotie materiāli

mēbele Ja savu mājokli veidojat un iekārtojat ilgam laikam, tad ir vērts ieguldīt laiku un naudu, lai panāktu kvalitatīvu risinājumu. Tas attiecas uz telpas apdarē izmantotajiem materiāliem.

Atkarībā no noskaņas, ko vēlaties radīt, var izvēlēties vieglākas metāla vai viegla koka konstrukcijas, vai smagnējāku masīvu koku, variēt ar flīzēm gan uz grīdas, gan sienām, panākot vēlamo noskaņu.

Speciālisti iesaka virtuvi neveidot pārāk intensīvu un pārblīvētu, bet virsmas un mēbeles izvēlēties viegli kopjamas un izturīgas. Tas ievērojami pagarinās virtuves kalpošanas mūžu. Gaumes ir dažādas.

Kāds virtuvē priekšroku dod parocīgai letei, cits izvēlas kārtīgu ģimenes pusdienu galdu. Darba virsmām gan parasti visi izvēlas kompaktu iebūvējamo mēbeli, kas apvieno gan apakšējos, gan piekaramos skapīšus.

Tas ir ērtākais risinājums, kā noslēpt no citu acīm visu nevajadzīgo.

Sadzīves tehnika

Sadzīves tehnikaVirtuves mēbeles nav šķirams jautājums no sadzīves tehnikas, jo tai virtuvē ir primārā vieta. Virtuve ir domāta ēdiena gatavošanai, tāpēc tajā jāieplāno vismaz nepieciešamākā sadzīves tehnika – ledusskapis, virtuves plīts, tējkanna, citiem arī trauku mazgājamā mašīna, mikroviļnu krāsns un citas ierīces.

Tās visērtāk ir izvēlēties iebūvējamas, jo tā var daudz veiksmīgāk saglabāt kopējo diziana koncepciju, izmantojot saskaņotas virsmas un ierīces ievietojot aiz gaumīgām durvīm un mēbeļu konstrukcijām.

Lai virtuve būt funkcionāla un ērta, svarīgi arī, ka izvēlētā sadzīves tehnika ir ērta un pielāgota savu funkciju ziņā tieši jūsu vajadzībām.

Telpas plānojums

Pirms iekārtot viruvi, vajadzētu veltīt brīdi plānošanai, izvēloties labāko risinājumu, lai satilptu visas ieplānotās ierīces, mēbeles, bet tajā pašā laikā telpa nebūtu pārblīvēta.

Virtuvē ir ļoti svarīgi, ka pie darba virsmām ir ērti strādāt, nekas netraucē, ir gana daudz vietas, lai apgrieztos, izlocītos un izcilātu katlus un pannas.

Ja mājas ir mazi bērni, noteikti jādomā par virtuves atbilstību drošības standartiem un arī tam, lai vēlāk bērni varētu viegli iemācīties paši tikt galā ar vienkāršiem darbiņiem virtuvē.